Valentýn – 5 důvodů proč ho určitě 14.2. oslavit

Valentýn 2014Valentýn je zase tady. Mnoho lidí se již těší, ale nejdou se i tací, kteří tento svátek zamilovaných neslaví. My jsme si posvítili na to, proč Valentýna určitě slavit. Dozvíte se i to, jak si užívají tento svátek jinde ve světě.

Jak slaví sv. Valentýn v zahraničí?

Ve Francii ženy od svých přítelů, manželů nebo milenců dostanou chutnou večeři. A jak jinak než aby ji vlastnoručně uvařili a přidali k tomu kvalitní láhev vína.
Třeba Dánové zase jdou ještě dál, berou 14. únor jako dobrý nápad požádat svou polovičku o ruku. Není nad to si hezky před svou partnerkou kleknout do sněhu. U jejich sousedů ve Finsku je Valentýn chápán spíše jako svátek přátel než-li svátek zamilovaných. V Bulharsku na to šli chytře a slaví navíc i svátek svatého Trifona Zarezana, patrona vinařů. Partneři se v tento den zvou na večeře ale také společně prosí na vinici o dobrou úrodu. A zase jsme u toho vína… V Rusku se День Свято́го Валенти́на slaví od roku 1990 hodně podobným způsobem jako v Česku.

Proč slavit Valentýn

Zamysleli jsme se na 5 zaručenými důvody, proč slavit tento rok sv. Valentýn. Zde jsou v pořadí od toho nejdůležitějšího.

  1. Potěšíte partnera a to je snad důvod sám o sobě.
  2. Bude zaručeně sex. Co by to byl jinak za Valentýn? 🙂
  3. Vychválí vás mezi kamarády / kamarádkami, že byla oslava fakt super.
  4. Partner si vás bude předcházet poté, co se dozví, že ostatní protějšky se na tuto oslavu vybodly.
  5. V očích partnera budete za nejvíce romantickou duši.

A určitě je dobré se na oslavu vyzbrojit něčím, co zaručeně pomůže s bodem 2. Hezkou zábavu.

 

Vyberte další valentýnské dárky u nás. »

 

About The Author

marek